Hogyan őrizhetik meg a fiatal lányok a mentális jóllétüket egy gyorsan változó világban? Hogyan tud segíteni a kortárs közösség, a család vagy éppen a munkahely? Ezekre a kérdésekre is keresték a választ a „Nő, család és karrier – fókuszban a fiatal lányok és nők mentális egészsége” című konferencia előadói és résztvevői.

Az eseményt Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára nyitotta meg, aki hangsúlyozta: „A nők és a férfiak egyenlők, de nem egyformák. A nők egyedülálló szerepet töltenek be családjuk, közösségeik és a nemzet életében is. A Kormány az elmúlt években számos intézkedést is bevezetett a nők elismerése és segítése érdekében. A fiatal nőket személyi jövedelemadó-mentesség, a CSED Extra és a GYED Extra is segíti, de Magyarországon arra is van lehetőség, hogy egy anya a gyermek 3 éves koráig otthon maradhasson. A kisgyermeket nevelő nők foglalkoztatottsága 2010 óta 66%-ról 80%-ra nőtt, ami az Európai Unión belül a második legjobb arány, ezzel párhuzamosan megduplázódott a bölcsődei férőhelyek száma. Hisszük, hogy amikor a nőket támogatjuk, hozzájárulunk családjaink és nemzetünk szellemi és lelki megerősítéséhez is.” – fogalmazott az államtitkár.

A résztvevőket Ferenczi Andrea, a Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség elnöke, a konferencia szervezője köszöntötte, majd Bartos Andrea, a Családbarát Magyarország Központ ügyvezető igazgatója mondta el beszédét, melyben hangsúlyozta, hogy: 

„A Családbarát Magyarország Központ támogat minden kezdeményezést, amely a nők, fiatal lányok családi, társadalmi szerepvállalását, jóllétét, mentális egészségét segíti, különösen akkor, ha ezek generációk közötti párbeszédre, tudományos eredményekre és gyakorlati tapasztalatokra is épülnek.” 

A rendezvényen többek között egészségszociológiai kutatásokat, vállalati jó gyakorlatokat, mentálhigiénés programokat, valamint az ENSZ Ifjúsági Küldött Program tapasztalatait is bemutatták.

Az előadók között szerepelt:

  • Dobi Kitti – humán erőforrásért felelős vezérigazgató-helyettes, CHRO,
  • Bartha Andrea – tréner és coach
  • Wettstein Annamária – Magyar ENSZ Ifjúsági Küldött

A kerekasztal-beszélgetésben hét szakértő – köztük pszichológus, kommunikációs szakember, ifjúsági mentor és óvodapedagógus – osztotta meg gondolatait a fiatalok támogatásának lehetőségeiről.

A konferenciát Modláné Görgényi Ildikó, a Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség képzési szakértője, kutatásvezetője összegzése zárta. A szakértők egyetértettek abban, hogy a fiatal generációk mentális egészsége közös társadalmi felelősségünk és a megoldások csak közösen születhetnek meg.