A beszélgetésben kitért a Gyermekút Módszertani Központ szakemberei által írt Átmenetek című könyvre, mely a gyermekek életét érintő változásokra, fordulópontokra, kihívásokra kínál megoldásokat. A szerzők részletesen elemzik, hogy miként lehet a gyermekek számára a lehető legzökkenőmentesebbé tenni ezen váltások időszakait. 

Az igazgató kiemelte, hogy fontos a szakemberek és a szülők együttműködése. Kitért arra is, hogy minden fejezet külön eseteket is tartalmaz, amelyeken keresztül a szakemberek és a szülők elgondolkodhatnak a felmerülő kérdéseken. 

Az egyes esetek boncolgatása során fontos szempont, hogy a gyermek, a szakember és a szülő szempontjából milyen kihívások, problémák és kérdések merülhetnek fel, és milyen segítséget nyújthatunk a különböző helyzetekben. 

„A kiadvány célja, hogy érzékenyítse a szakembereket és segítse őket abban, hogy jobban megértsék a gyermekek fejlődését és az átmeneti időszakok jelentőségét. Nem eljárásrendet, hanem egy érzékenyítő ajánláscsomagot nyújtunk, amely hangsúlyozza az együttműködés fontosságát, nemcsak a szülőkkel, hanem a pedagógusokkal és egyéb szakemberekkel is, hogy a gyermekek zökkenőmentesen tudják átélni a változásokat.” – fogalmazott az igazgató.