2024-es eredmények

A beszélgetés során az ügyvezető hangsúlyozta a családbarát munkahelyek, a munka és magánélet egyensúlyának jelentőségét. Felidézte, hogy a Családbarát Hely tanúsító védjegy program keretében 2024-ig összesen 2700 auditálást végeztek el a kollégák, melyek révén közel 500 000 munkavállaló élvezi a családbarát megoldásokat.

Részletesen bemutatta a Gyermekút Módszertani Központ eredményeit is. A Nógrád vármegyei mintaprogram keretében 275 hátrányos helyzetű gyermeket vizsgáltak meg, és biztosították számukra az ellátást és nyomon követést a szakemberek. A szülőcsoport képzések során pedig a szülők egymás támogatásával, jógyakorlatokon keresztül szerezhettek értékes tapasztalatokat. Továbbá, a Központ 2110 szakember képzését is sikeresen megvalósította.

Bartos Andrea kiemelte az Önként Jöttem díjat is, amely a közösségi önkéntesség elismerésének fontos eleme, melyet 2025-ben is folytatnak.

2025-ös tervek

A jövő év tervei között Bartos Andrea különösen fontosnak nevezte az Erasmus+ Mobilitás programot, amely külföldi tapasztalatcseréket biztosít a Társaság munkatársai számára. Tavaly ennek keretében a Gyermekút Módszertani Központ csapata több tanulmányúton is részt vett, például a Csíkszentmártoni Korai Fejlesztő és Rehabilitációs Központban, ahol értékes nemzetközi tapasztalatokat szereztek.

Kiemelte a Társaság digitális platformjait is:

  • A csalad.hu weboldalt, ahol a családtámogatásokkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalók érhetők el.
  • A Családtámogatási Kalkulátort, amely a fiatalok számára nyújt átlátható tájékoztatást a különböző támogatási lehetőségekről.
  • A gyermekut.hu oldalt, amely kisgyermekekkel foglalkozó szakemberek és szülők számára nyújt hasznos információkat.

Bartos Andrea szavai szerint a Családbarát Magyarország Központ célja, hogy a fiatalok, családok és szakemberek egyaránt könnyebben érhessék el az őket támogató szolgáltatásokat és programokat. Az eddigi eredmények alapján a jövő év is eredményesnek ígérkezik.